Chociaż pogoda za oknem w ogóle o tym nie przypomina, to jeszcze niedawno docierało do nas wiele zgłoszeń dotyczących awarii spowodowanych ujemnymi temperaturami. 

Po intensywnych opadach śniegu, przeprowadziliśmy pomiar ciężaru właściwego pokrywy śnieżnej na dachu jednego z obsługiwanych obiektów. Pozwoliło to stwierdzić, że ilość śniegu nie stanowi zagrożenia dla budynku. Dzięki tej analizie udało się uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z odśnieżaniem oraz ryzyka uszkodzenia pokrycia dachu i znajdujących się na nim instalacji podczas tego procesu.

Dodatkowo, prowadzimy w tym obiekcie analizę możliwości optymalizacji zużycia energii na grzanie w rooftopach i centralach wentylacyjnych. To nie tylko umożliwia oszczędności finansowe, ale również zwiększa efektywność energetyczną i ogranicza ryzyko wystąpienia awarii.

Działania te wpisują się w jedną z naszych główny firmowych dewiz jaką są przypisywane lordowi Kelvinowi słowa: „Jeśli czegoś nie jesteś w stanie zmierzyć, to nie uda Ci się tego poprawić”. 
Dla nas znaczy to tyle, że bez dokładnej analizy i pomiarów stanu istniejącego nie będziemy mogli znaleźć odpowiedniego rozwiązania optymalizującego pracę danej instalacji.

W okresie zimowym pogoda jest nieprzewidywalna i warunki atmosferyczne gwałtownie się zmieniają. Należy pamiętać, że bezpieczeństwo dachu powinno być priorytetem. Lekceważenie warunków atmosferycznych wiąże się z ryzykiem zagrożenia nie tylko dla budynku, ale również dla osób, które się w nim znajdują. Obfite opady śniegu mogą prowadzić nawet do zawalenia się dachu, co niestety miało miejsce kilka dni temu w Spytkowicach k. Wadowic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *