4 marca świętujemy Światowy Dzień Inżynierii dla Zrównoważonego Rozwoju.

To wyjątkowe święto ustanowione przez Światową Federację Organizacji Inżynierskich (WFEO) oraz UNESCO. Ma na celu podkreślenie roli inżynierów oraz zwrócenie uwagi na współczesne wyzwania, z którymi muszą się zmierzyć, w tym zrównoważony rozwój.

Cieszymy się, że jako facility managerowie dysponujemy wiedzą i narzędziami, które pozwalają nam wnieść wkład w zarządzanie obiektami w sposób, który chroni nasze środowisko.

Realizacja celów zrównoważonego rozwoju to dla nas codzienna praktyka, obejmująca między innymi: zarządzanie efektywnością energetyczną, monitorowanie zużycia mediów, skuteczne gospodarowanie odpadami, optymalizację przestrzeni, stosowanie zrównoważonych materiałów i technologii oraz promowanie świadomości ekologicznej i edukację na ten temat.

Niech Światowy Dzień Inżynierii będzie dla nas czasem refleksji nad naszym wpływem na poprawę środowiska. To doskonała okazja, abyśmy zainspirowali kolejne pokolenia do drogi inżynierskiej, która nie tylko przynosi innowacje, ale także dba o naszą planetę.